summer vacation

تعطیلات تابستونی و کار

مدیریت منابع انسانی - نویسنده : حسام اسعدی - ارسال شده در

لینکدین در ایالات متحده آمریکا تحقیقی در زمینه ی تعطیلات تابستونی و کار انجام داده.

بر اساس این تحقیق ۵۳% افراد میخوان که زمانی رو با خانواده خودشون سپری کنن و از کار فاصله بگیرن. اما با این وجود ۵۱% کارمندان سال گذشته از تمام روزهایی که می تونستن مرخصی بگیرن استفاده نکردن.

گذشته از همه اینها: ۷۰% افراد گفتن زمانی که در مرخصی هستند باز هم از کار جدا نشدن و مداوماً به صورت آنلاین دارن کار رو چک می کنن. علت اصلی چی بوده؟ ۵۶% اونها گفتن که نمی خوان از کار عقب بیوفتن.

به همین خاطر قبل اینکه سفر هاتون رو شروع کنید اول این مقاله رو بخونید تا بتونید از تعطیلاتتون درست استفاده کنید:

زمان نبودنتون در شرکت رو درست برنامه ریزی و مدیریت کنید

با وجود این که اکثر افراد در طول تعطیلات و مرخصی ایمیل هاشون رو چک می کنن، آنلاین بودن باعث می شه که در انتها بازدهی کمتری داشته باشن! چطور؟

زمانی که افراد نمی تونن برای مدت طولانی مرخصی بگیرند و استراحت کنن احساس فشار بیش از حد می کنن (۵۸%)، دچار آشفتگی میشن (۲۱%) – و تنها ۳ درصد از اونها احساس می کنن که خلاقتر هستند. (معتادین به کار)

برای جلوگیری از این خستگی مفرد، تعطیلات به شما این فرصت رو میدن تا از کار فاصله بگیرین و دنیای اطرافتون رو تجربه کنید تا دوباره انرژی بگیرید و با انگیزه به کار برگردید.

اولین چیزی که افراد بعد از تعطیلات احساس می کنن: تازگی و پرانرژی بودن

اولین کاری که باید بکنید این هست که با مدیریتون قبل از برنامه ریزی تعطیلات خوب هماهنگ باشین تا بهترین زمان ممکن برای رفتن رو پیدا کنید و هیچ کاری رو عقب نندازین.

تیمتون رو آماده کنید تا زمانی که نیستید بتونن کار رو مدیریت کنن. روشی رو انتخاب کنید تا زمانی در شرکت نیستید بتونن در زمان هایی که کار فوری وجود داره باهاتون تماس بگیرن.

با دیگران همون رفتاری رو بکن که می خوای با خودت بکنن

work in vacation

بیشتر از دو سوم افراد می گن زمانی که همکارانشون در تعطیلات هستن باهاشون در رابطه با کار تماس می گیرن. قبل از این که این کار رو با همکارتون بکنین دوبار بهش فکر کنید. دوست دارین با خودتون هم همینکار رو انجام بدن؟

شما هوای همکاراتون رو داشته باشید تا اونها هم هوای شما رو داشته باشن!ً یک معادله ریاضی ساده!

مثلاً زمانی که یک نفر رفته مرخصی برای کارهای فوری به اون ایمیل نزنید تا درگیر چک کردن ایمیلهاش نباشه. باهاش تماس بگیرن یا بهش تکست بدید.

کارهای جانبی

بعضی از افراد فکر می کنن که تعطیلات زمانی که می تونن به کارهای جانبی اختصاص بدن. ۴۰% افراد از زمان تعطیلاتشون برای کار روی پروژه هایی که به اون علاقه دارن استفاده می کنن. این پروژه ها می تونن ساختن یک وسیله با چوب یا کار کردن روی یه کسب و کار باشه.

اگر به کاری خارج از شغل اصلیتون علاقه دارین. تعطیلات زمان خوبی هست که روی اونها وقت بزارین.

حسام اسعدی

رشته تحصیلیم میکروبیولوژی بود اما خیلی زود به سمت حوزه مدیریت جذب شدم و الان بیشتر از دو ساله که مدیریت پروژه و مدیریت تیم پروژه شرکت اینتورک رو به عهده دارم. علاقه زیادی دارم که تجربیاتی که توی این چند سال به دست آوردم رو با دیگران به اشتراک بزارم.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

ارزیابی با استفاده از ابزار SWOT

مدیریت پروژه - ۲۱ مهر ۱۳۹۷

عضویت در خبرنامه

ایمیل شما برای هیچ منظور دیگری استفاده نخواهد شد !